Super-Pharm

Super-Pharm jest to sieć drogerii łącząca również funkcje apteki i perfumerii. Sieć funkcjonuje w trzech krajach: Izraelu, Polsce oraz Chinach.

Gdyby nie dwie apteki w Kanadzie, to Super-Pharm mógłby nigdy nie powstać

Sieć aptek i drogerii Super-Pharm zaczęła się rozwijać w latach 70-tych poprzedniego stulecia. Założył ją Murray Koffler, który był jednocześnie właścicielem znanej kanadyjskiej sieci handlowej Shoppers Drug Mart/Pharmapix. Z tego względu już od początku istnienia obie sieci były powiązane ze sobą kapitałowo. Pierwszy sklep sieci Super-Pharm powstał w Izraelu w 1979 roku, a dokładnie w mieście Herclijja. Murray Koffler wykorzystał potencjał jaki pozostawił mu jego ojciec Leon Koffler, po którym odziedziczył swoje dwie pierwsze apteki.

Rozwój drogerii Super-Pharm w Polsce i na świecie

Od otwarciu pierwszego sklepu Izraelu w roku 1978 sieć powiększyła się do 160 sklepów i są one drugą siecią drogerii pod względem wielkości w Izraelu. W Polsce swoją działalność drogerie-apteki miały rozpoczęły niedługo po przekroczeniu roku milenijnego, gdyż w roku 2001. Do roku 2016 wybudowano dokładnie 64 placówki, które zazwyczaj były lokowane w centrach handlowych oraz galeriach handlowych.
Krajem w którym najkrócej znajduje się marka Super-Pharm są Chiny. Nie oznacza to jednak, że chińskie placówki radzą sobie gorzej od sklepów w Izraelu czy Polsce. Tylko od 2005 roku w Chinach zostało otwartych aż 87 sklepów marki.

Szeroka oferta kosmetyków i leków w jednym miejscu

Marka Super-Pharm opiera się na tym, aby sprzedawane produkty łączyły w sobie odpowiednie cechy. Powinny służyć zdrowiu i urodzie klientów, którzy je kupują a zakupy w drogerii powinny być wygodne i profesjonalne. Profesjonalizm gwarantują w tym wypadku wyszkoleni ekspedienci, którzy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące produktów znajdujących się w sklepie. Jako że Super-Pharm to również apteki, zawsze możesz liczyć na fachową opinię aptekarza, jeżeli nie będziesz pewien jaki specyfik będzie dla ciebie odpowiedni. Nie bez powodu zostały połączone funkcje drogerii i apteki, w końcu kosmetyki są pewnego rodzaju lekarstwem dla ciała. Niektóre z nich jak np. dermokosmetyki łączą ze sobą konkretne działanie lecznicze z działaniem kosmetycznym.
Niektóre z produktów sprzedawanych w Super-Pharm są markami własnymi, które są sprzedawane również w kanadyjskich sklepach sieci Shoppers Drug Mart/Pharmapix. Do marek własnych należą m.in. następujące brandy: Life, LifeStyle czy Quo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *