Polomarket

Sklepy Polomarket są siecią polskich sklepów spożywczych. Marka została stworzona tylko i wyłącznie z polskiego kapitału. W takim razie można o nim spokojnie powiedzieć, iż jest prawdziwie POLskim marketem.

Rozwój sieci supermarketów Polomarket w Polsce

Sklepy sieci działają wyłącznie na terenie Polski, a marka Polomarket powstała w 1997 roku. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność po połączeniu sił jej pięciu właścicieli, którzy postanowili stworzyć sklep taki jak żaden inny. Początkowo sklepów zbudowano 29, dzisiaj to już 290 świetnie działających placówek. Ot, jedno zero więcej a jaką robi różnicę! Sklepy Polomarket można znaleźć zarówno w dużych jak i mniejszych miejscowościach. Aby lepiej dostosować się do nowoczesnych trendów w 2013 roku wszystkie sklepy sieci przeszły generalną restrukturyzację. Celowo zmodyfikowano układ półek sklepowych, zmieniono logo sieci oraz wyposażenie. Wszystko po to żeby sklepy stały się bardziej przestrzenne i nowoczesne. Zmiana wyszła sklepom na plus, gdyż miesięcznie odwiedza je 8,6 mln klientów. Obecnie swoją główną siedzibę firma posiada w w Giebni k. Pakości w województwie kujawsko-pomorskim. W Giebni znajduje się również centrum logistyczne sieci sklepów.

Polomarket mój ulubiony!

Hasłem sieci jest „Mój ulubiony”. Jednak nie wzięło się ono z niczego. Pochodzi ono od ogólnie przyjętego motto firmy, które jest następujące: Być ulubionym sklepem. Mieć ulubiony personel. Dostarczać przyjemności w postaci ulubionych produktów. W ofercie sklepów Polomarket znajdują się w większości produkty pochodzące od polskich producentów, rolników, hodowców i sadowników. Bardzo po polsku. Do sklepów codziennie są przywożone nowe dostawy, dzięki czemu sprzedawane produkty są zawsze świeże. Supermarkety oferują również wypiekane na miejscu pieczywo oraz wybór wędlin na wagę dostępnych na specjalnym stoisku mięsnym.

Liczne nagrody oraz działalność dobroczynna to drugie imię Polomarketu

Sieć supermarketów została już nie raz nagrodzona w różnych kategoriach. W ubiegłym roku Polomarket otrzymał nagrodę Dobrego Pracodawcy 2016 za działania związane z wdrażaniem zasad odpowiedzialnego biznesu. Sklep m.in. uzyskał Certyfikat Wiarygodności, jako firma o dobrej kondycji finansowej, Hermesa za całokształt działalności w 2014 roku oraz Diament miesięcznika Forbes roku 2011.
Jako duża polska firma, Polomarket poczuwa się również do odpowiedzialności społecznej angażując się w różne cele charytatywne oraz działania dobroczynne. Chociażby supermarkety regularnie przez cały rok przesyłają paczki z zabawkami, odzieżą, żywnością oraz artykułami dydaktycznymi do 10 domów dziecka, które stale wspiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *