Lewiatan

Sieć handlowa Lewiatan jest polską firmą działającą w systemie franczyzowym. Sklepy pod szyldem Lewiatan zajmują się sprzedażą detaliczną na krajowym rynku już od 1994 roku. Zasięg sieci jest bardzo szeroki i wciąż się poszerza.

Twórcą sieci handlowej był Waldemar Nowakowski, obecnie jednak pieczę nad zarządem Lewiatan Holding sprawuje Wojciech Kruszewski. Pierwotnie sklepy były zrzeszone w sposób nieformalny, jednak po zaledwie roku funkcjonowania grupy jej członkowie postanowili założyć Związek Kupców i Producentów Lewiatan ’94. Ich głównym celem było połączenie sił, w celu lepszego konkurowania z zagranicznymi sieciami detalicznymi. Od roku 1996 związek zaczął działać na zasadach franchisingu.

Na jakiej zasadzie działa franczyza w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan?

Działanie na zasadzie franczyzy polega na zaoferowaniu przez Polską Sieć Handlową Lewiatan (PSH Lewiatan) zainteresowanemu inwestorowi kompleksowego modelu działalności sklepu. Może on wtedy rozpocząć własną działalność korzystając z gotowych i sprawdzonych rozwiązań przy wspólnej polityce handlowej. PSH Lewiatan pragnie dostarczać swoim franczyzobiorcom odpowiednie rozwiązania, dzięki którym sieć handlowa będzie mogła umacniać swoją pozycję na rynku. Głównymi celami związku jest tworzenie zintegrowanej sieci działalności gospodarczej, która funkcjonuje w oparciu o przyjęte standardy działania oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Zrzeszone sklepy zawsze mogą liczyć na pomoc sieci dzięki 60 zatrudnionym doradcom.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia PSH Lewiatan

Lewiatan jest największą w Polsce siecią sklepów detalicznych, która działa na zasadzie franczyzy. Sieć posiada już 3054 sklepy w obrębie całego kraju, w każdym województwie. W sklepach zatrudnionych jest ponad 25 tys. pracowników, m.in. dzięki którym sieć osiąga ponad 9 mld obrotów rocznie. PSH Lewiatan niejednokrotnie została nagrodzona i wyróżniona spośród innych sieci na rynku detalicznym. Najważniejszymi przyznanymi nagrodami są:

  • Hermes Handlu – przyznany przez redakcję miesięcznika Poradnik Handlowca,
  • Korona Handlu – przyznana przez redakcję dwutygodnika Handel,
  • Złoty Orzech – przyznany od redakcji Wiadomości Handlowych.

Nie są to jednak jedyne osiągnięcia PSH Lewiatan. Niejednokrotnie była ona wyróżniana w kategorii Gazel Biznesu – aby dostać się do grona odbiorców tej prestiżowej nagrody należy spełniać warunki dynamicznego rozwoju, bycia rzetelnym partnerem biznesowym oraz osiągać dobre wyniki finansowe – co Lewiatan niejednokrotnie udowodnił. Sieć handlowa została również zaklasyfikowana na 4 miejscu w rankingu przedsiębiorstw handlowych Gazety Finansowej, natomiast w rankingu Rzeczpospolitej 2000 największych polskich firm uplasowała się na wysokim 28 miejscu.

One thought on “Lewiatan

  1. Lewiatan? Nie no dajcie spokój, przecież to żaden fajny sklep z niego. W Świnoujściu – moim mieście rodzinnym – był kiedyś jeden taki. Na dodatek był na Warszowie czyli w tej gorszej części. Całymi dniami był oblegany przez żulków i starch aż było podchodzić. a asortyment też kiepski. Potem go usunęli i dobrze. Ja preferuję duże sklepy, jak Lidl, Biedronka, Carrefour. Po co mam robić zakupy w małych sklepiczkach, skoro w dużych jest wszystko czego potrzebuje, nie wspomiając o gazetkach lidla i gazetkach promocyjnych biedronki, w których ceny są mega.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *