Kaufland

Sklepy Kaufland należą do sieci supermarketów pochodzącej od niemieckiej grupy Schwarz. Do tej samej grupy należy sieć sklepów Lidl, dlatego można powiedzieć, iż są dla siebie dalekim kuzynami.

Kaufland poza macierzystym krajem, tj. Niemcami, posiada swoje sklepy w 6 innych krajach m.in. w Polsce, Słowacji, Czechach, Chorwacji, Rumunii oraz Bułgarii. Łącznie we wszystkich placówkach i we wszystkich krajach zostało zatrudnionych 119 tys. pracowników w ponad 1000 sklepach. Ciekawostką jest to, że w różnych krajach sieć funkcjonuje pod różnymi nazwami. Poza znaną w Polsce nazwą Kaufland, równolegle stosowane są Kaufmarkt oraz Handelshof.

Kaufland w Polsce i w Europie

Historia firmy rozpoczęła się od Josefa Schwarza, który w roku 1930 utworzył przedsiębiorstwo Lidl & Schwarz KG, która zajmowała się handlem hurtowym owoców egzotycznych oraz produktów kolonialnych. Pierwszy sklep Kaufland (pod nazwą Handelshof) powstał w Backnang w Niemczech w 1968 roku. Do 1998 roku firma rozwijała się tylko na terenie Niemiec, natomiast rok 1998 był przełomowym – otwarto wtenczas pierwszy sklep sieci w Czechach i rozpoczęła się międzynarodowa ekspansja sklepu w Europie. Pierwszy obiekt Kaufland w Polsce powstał w Stargardzie, a został on otwarty w 2001 roku. Tego samego roku sieć rozwinęła się o kolejne dwa sklepy: we Wrocławiu i Legnicy. W Polsce istnieje obecnie już 200 sklepów tej sieci handlowej. Główna siedziba sklepu mieści się we Wrocławiu.

Kaufland bliżej swoich klientów niż inne sieci handlowe

Firma wciąż się rozwija budując nowe sklepy i podnosząc jakość świadczonych przez siebie usług. Kaufland stawia nacisk na zadowolenie swoich klientów z robienia zakupów w sklepie. W sklepach oferowane są produkty marek własnych, przygotowywane specjalnie na zlecenie Kauflandu. Ponadto sprzedawane są produkty znanych i zaufanych producentów, a nacisk kładziony jest na świeże warzywa, owoce, produkty mleczne oraz mięso i wędliny – aby zawsze były wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie. Sieć stara się przybliżać do swoich klientów poprzez angażowanie się w akcje społeczne oraz wkładanie starań w ochronę środowiska naturalnego. Poza samodzielnym organizowaniem akcji społecznych, jak chociażby wykonywaniem nieodpłatnych mammografii wśród kobiet, Kaufland wspiera stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. W ośrodkach stowarzyszenia pomaga się osieroconym i opuszczonym dzieciom, którym brak środków finansowych

Kaufland przykłada dużą wagę do ochrony środowiska oraz odpowiedzialnego rolnictwa i hodowli

W kwestiach ochrony środowiska sieć rozpoczyna swoje działania już na poziomie wyboru swojego asortymentu i odpowiednich dostawców. Jednakże na tym nie kończy. Przykładowo sieć nie sprzedaje w swoich sklepach langust oraz homarów ze względu na okrucieństwo z jakim zazwyczaj traktuje się te zwierzęta podczas ich połowu oraz przygotowywania. W sklepie można za to znaleźć ryby z certyfikatem MSC, który świadczy o zrównoważonych połowach oraz żywność ze znakiem Rainforest Alliance Certified, dzięki której wspierane są odpowiedzialne sposoby upraw ziemi w tropikalnych rejonach. Ponadto w sklepach Kaufland nie są sprzedawane gęsi ani kaczki, które były poddawane tuczeniu, ani skubaniu piór jeszcze za ich życia, a znak FSC znajdujący się na niektórych produktach K-Classic (marka własna sieci) poświadcza o tym, że produkty zostały wykonane przy poszanowaniu zasobów leśnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *