Hebe

Drogeria Hebe jest to wspaniałe miejsce dla wszystkich osób kochających kosmetyki. Dlaczego? Gdyż jest ich tam więcej niż gdziekolwiek indziej, mają niskie ceny, a wielu z nich nie znajdziesz nigdzie indziej!

Sieć drogerii Hebe należy do Grupy Jerónimo Martins, tej samej która posiada tysiące sklepów Biedronka oraz apteki Na Zdrowie. Jak widać Portugalczycy mają nosa do naszego rodzimego rynku, gdyż to kolejny ich projekt, który świetnie sobie radzi w polskich realiach. Sklepy sieci znajdują się już w 50 miastach na terenie całego kraju.

Drogerie łączą się z aptekami

Pierwszy sklep Hebe został otwarty w 2011 roku i od tego momentu rozpoczyna się historia sieci drogerii w Polsce. Nowo otwarta drogeria została ulokowana w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Rok później zostało postanowione, iż niektóre drogerie Hebe będą funkcjonować wspólnie z aptekami w ramach jednej placówki. Jest to podobne rozwiązanie, które zostało wykorzystane już w sieci handlowej Super-Pharm. Jak widać jest ono skuteczne i ten rodzaj działalności przynosi odpowiednie zyski. Do dnia dzisiejszego sieć znacznie się rozwinęła i planowane jest tworzenie kolejnych drogerii. Obecnie w Polsce funkcjonuje 115 drogerii oraz 47 aptek, gdzie niektóre z nich funkcjonują przy sklepach Hebe a inne są samodzielnymi podmiotami.

Doradcy klienta pomogą wybrać ci odpowiedni kosmetyk

Drogerie Hebe stawiają na profesjonalne podejście do klienta. Osoby tam zatrudnione znają się na rzeczy. Ekspedienci są również doradcami klienta, którzy z chęcią pomogą w doborze odpowiedniego kosmetyku. Doradztwo jest tą wyjątkową usługą, która wyróżnia Hebe spośród innych drogerii. Przecież każda kobieta wie jak ciężko jest wybrać w sklepie odpowiedni kolor podkładu bądź szminki. W Hebe zawsze jakiś pracownik ci w tej kwestii pomoże. Jednak przyjemną atmosferę wprowadzają nie tylko dobrze wyszkoleni pracownicy. Zakupy w Hebe są przyjemne ze względu na zadbane, czyste oraz przestrzenne wnętrza, dlatego komfort robienia zakupów w drogerii Hebe jest wyższy niż w innych drogeriach.

Szeroki asortyment drogerii

W drogeriach Hebe dostępnych jest wiele produktów, a niektóre z nich są dostępne tylko tam. Dlatego oferta sklepów jest tak wyjątkowa. Jednak co dokładnie można znaleźć w asortymencie sklepu? W Hebe jest szeroki wybór kosmetyków do makijażu, dermokosmetyków oraz kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, paznokci i wiele innych. Poza w drogeriach dostępne są również produkty higieniczne oraz artykuły dla dzieci. Wszystko w jednym miejscu, w atrakcyjnych cenach.

Super-Pharm

Super-Pharm jest to sieć drogerii łącząca również funkcje apteki i perfumerii. Sieć funkcjonuje w trzech krajach: Izraelu, Polsce oraz Chinach.

Gdyby nie dwie apteki w Kanadzie, to Super-Pharm mógłby nigdy nie powstać

Sieć aptek i drogerii Super-Pharm zaczęła się rozwijać w latach 70-tych poprzedniego stulecia. Założył ją Murray Koffler, który był jednocześnie właścicielem znanej kanadyjskiej sieci handlowej Shoppers Drug Mart/Pharmapix. Z tego względu już od początku istnienia obie sieci były powiązane ze sobą kapitałowo. Pierwszy sklep sieci Super-Pharm powstał w Izraelu w 1979 roku, a dokładnie w mieście Herclijja. Murray Koffler wykorzystał potencjał jaki pozostawił mu jego ojciec Leon Koffler, po którym odziedziczył swoje dwie pierwsze apteki.

Rozwój drogerii Super-Pharm w Polsce i na świecie

Od otwarciu pierwszego sklepu Izraelu w roku 1978 sieć powiększyła się do 160 sklepów i są one drugą siecią drogerii pod względem wielkości w Izraelu. W Polsce swoją działalność drogerie-apteki miały rozpoczęły niedługo po przekroczeniu roku milenijnego, gdyż w roku 2001. Do roku 2016 wybudowano dokładnie 64 placówki, które zazwyczaj były lokowane w centrach handlowych oraz galeriach handlowych.
Krajem w którym najkrócej znajduje się marka Super-Pharm są Chiny. Nie oznacza to jednak, że chińskie placówki radzą sobie gorzej od sklepów w Izraelu czy Polsce. Tylko od 2005 roku w Chinach zostało otwartych aż 87 sklepów marki.

Szeroka oferta kosmetyków i leków w jednym miejscu

Marka Super-Pharm opiera się na tym, aby sprzedawane produkty łączyły w sobie odpowiednie cechy. Powinny służyć zdrowiu i urodzie klientów, którzy je kupują a zakupy w drogerii powinny być wygodne i profesjonalne. Profesjonalizm gwarantują w tym wypadku wyszkoleni ekspedienci, którzy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące produktów znajdujących się w sklepie. Jako że Super-Pharm to również apteki, zawsze możesz liczyć na fachową opinię aptekarza, jeżeli nie będziesz pewien jaki specyfik będzie dla ciebie odpowiedni. Nie bez powodu zostały połączone funkcje drogerii i apteki, w końcu kosmetyki są pewnego rodzaju lekarstwem dla ciała. Niektóre z nich jak np. dermokosmetyki łączą ze sobą konkretne działanie lecznicze z działaniem kosmetycznym.
Niektóre z produktów sprzedawanych w Super-Pharm są markami własnymi, które są sprzedawane również w kanadyjskich sklepach sieci Shoppers Drug Mart/Pharmapix. Do marek własnych należą m.in. następujące brandy: Life, LifeStyle czy Quo.

Rossmann

Sklepy Rossmann są międzynarodową siecią drogerii. Ich oferta jest bardzo szeroka i nie kończy się jedynie na środkach higienicznych czy czystości. Do obrotu wprowadzone są również perfumy, kosmetyki do makijażu, odzież, biżuteria, wina, suplementy diety, soczewki kontaktowe oraz wiele, wiele innych.

Rossmann – funkcjonowanie w Europie i Polsce

Firma Rossmann jest największą siecią drogerii w Europie, gdyż ona kilku państwach. Działalność prowadzi m.in. w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji oraz na Węgrzech. Sklepy działają na zasadzie samoobsługi, dlatego każdy kupowany produkt można dokładnie obejrzeć i poświęcić mu chwilę zastanowienia. Sklepy Rossmann są największą oraz cieszącą się największą popularnością siecią handlową w tym segmencie rynku w Polsce. Sklepy mają wielu swoich zwolenników, ze względu na niższe ceny w stosunku do innych drogerii oraz atrakcyjne, czasowe promocje. Pierwszy sklep Rossmann powstał w 1993 roku w Łodzi i to miasto po dziś dzień jest najważniejszym miejscem dla sieci – znajduje się tam główna siedziba oraz magazyn.

W sklepie znajdziesz to co najpotrzebniejsze i jeszcze więcej

W sklepach Rossmann można zakupić bardzo wiele przydatnych artykułów codziennego użytku. Nie jest to zwyczajna drogeria, gdyż zakres oferowanych przez nią produktów jest znacznie większy. Poza produktami z linii higienicznej, jak papier toaletowy, wkładki higieniczne, produkty do mycia i kąpieli, można również przebierać w szerokiej gamie różnych kosmetyków zaczynając od pielęgnacji ciała, po wykonanie profesjonalnego makijażu dzięki sklepowym produktom. Sklep cieszy się ofertą produktów małego agd i rtv, jak czajniki elektryczne, tostery, suszarki do włosów czy prostownice.

Sieć handlowa wspiera akcje charytatywne

Drogerie Rossmann cechuje profesjonalizm oraz szeroka gama produktów do wyboru. Domeną sklepów jest podążanie za potrzebami i oczekiwaniami klientów. A jako że one wciąż wzrastają, to również sieć ciągle się rozwija. Sieć handlowa stara się nie tylko prowadzić biznes i zarabiać pieniądze, ale również wspierać akcje charytatywne, sportowe i kulturalne oraz edukować społeczeństwo. M.in. przez Rossmann zostały przeprowadzone badania dotyczące higieny wśród dzieci i rozdane za darmo 100 tys. niezbędników higienicznych w szkołach. Ponadto współpracuje on z Fundacją TVN „Nie jesteś sam” sprzedając pluszowe misie i kalendarze Dżentelmeni, z których dochód jest w całości przeznaczany dla potrzebujących dzieci.

Ekologia i wspieranie lokalnego biznesu idą ze sobą w parze

Rossmann stosuje również szereg ekologicznych rozwiązań, które funkcjonują w biurach, sklepach, magazynach oraz w swoich środkach transportu. W ramach sprzedawanych towarów sieć handlowa wspiera producentów z różnych krajów, którzy dzięki sieci są w stanie pod marką własną sklepu eksportować swoje produkty do innych krajów, w ramach sieci Rossmann. Dotyczy to również polskich przedsiębiorców.